facebook instagram tripadvisor

Hotel Šumava Inn

Hotel a restaurace Šumava Inn leží na Kvildě, v samém srdci Šumavy. Věříme, že si Vás získáme zajímavým, netradičním interiérem a domácí atmosférou.

Získejte nejlepší cenu - zadejte kód SUMAVA do rezervačního formuláře a získáte slevu 10%. Pouze na našem webu. Ceník ZDE.

 

 

vstup do galerie Dárkové poukazy Plánované akce
restaurant menu restaurant events

Restaurace

Restaurace Šumava Inn

DENNÍ MENU ZDE

FIREMNÍ AKCE - ZABIJAČKY

OTEVŘENO DENNĚ

Historie Restaurace Šumava Inn sahá až do roku 1837. Jedná se o původní restauraci U Krále Šumavy z filmu Karla Kachyni Král Šumavy.

Restaurace nabízí nejen tradiční českou kuchyni, ale i staročeská a šumavská jídla a zvěřinu. Každý den Vám připravujeme zvýhodněné polední menu.

Během roku plánujeme tematické akce jako zabijačkové či zvěřinové hody, svatomartinské slavnosti, řízkování, hudební večery a další. Připravíme Vám svatební hostinu, rodinné oslavy a firemní večírky.

Se svou koprovou omáčkou a ovocnými knedlíky se restaurace Šumava Inn zařadila do projektu Czech Specials.

restaurant rating
accommodation price list accommodation special offers accommodation gallery ?> accommodation reservation

Ubytování

 

Jsme na dosah srdci Šumavy

Hotel Šumava Inn leží ve středu obce Kvilda, v samém srdci Šumavy. Okolí obce Kvilda nabízí hustou síť cyklistických, běžkařských a pěších turistických tras. Na tématických okruzích po okolí si přijdou na své milovníci přírody a děti.

Využijte naplno služeb našeho hotelu

Hotel disponuje třemi dvoulůžkovými a čtyřmi třílůžkovými pokoji, pokojem pro čtyři osoby a dvěma apartmány. Jeden z dvoulůžkových pokojů je bezbariérový. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením s fénem, bezpečnostní schránkou, minibarem, LCD televizorem, telefonem s přímou linkou a Wi-Fi internetovým připojení zdarma. Na přání Vám můžeme přidat na pokoj dětskou postýlku. Všechny pokoje jsou nekuřácké. Domácí mazlíčci jsou vítáni.

Apartmá Victoria

Nově jsme pro Vás zrekonstruovali apartmá Victoria pojmenované po posteli Victoria od společnosti Saffron. Luxusní postel Victoria, složená z vrstev přírodního kaučuku, vlny, bavlny a koňských žíní, se postará o Váš dokonalý spánek. Posezení v pokoji je vybavené elektrickým krbem a vlastní balkonem. 

 

Prostor pro zábavu i odpočinek

Mezi vybavení hotelu patří vířivý sud, sauna, infra- sauna a vířivá vana. Zařídíme Vám masáže podle vašich přání. 

Modrý společenský salonek, umístěn vedle recepce, nabízí nejen příjemné posezení, ale i knihovnu, hrací stolek s kartami či šachy a kachlová kamna. Oba salonky jsou perfektním místem pro vaše oslavy, soukromá jednání či firemní školení.  

Váš pobyt zpříjemní přilehlé parkoviště, úschovna kol a lyží či cyklistické nářadí. V hotelové restauraci se o Vaši zábavu postará kulečník, stolní fotbal, interaktivní střelnice a jukebox.

V letních měsících můžete využít terasu s výhledem na Kvildu, šumavské stráně a lesy. 

Těšíme se na Váš pobyt!

 

Služby

Zpříjemníme Váš pobyt V celém hotelu je připojení wi-fi zdarma. Doneseme Vám snídani na pokoj. Zajistíme květiny, dort či jiná překvapení. Zvířata jsou vítána. Zábava U nás si můžete si zahrát kulečník nebo fotbálek. Aktivity Doporučíme Vám pronájem kol, lyží, nordic walking, návštěvu Parku Sušice či Lanového Centra Zadov. Relaxace Hotel je vybaven saunou, infra saunou, vířivou vanou a solárium. Na přání Vám zajistíme masáže. Oslavy Uspořádáme Vám rodinné oslavy, setkání s přáteli, firemní večírky či zabijačkové hody. Konferenční služby Zařídíme pro Vás konference dle Vašich potřeb až pro 20 osob. Konferenční místnost je vybavena dataprojektorem.

Volný čas

Antýgl

Dvorec Antýgl, uchovaná rozlehlá dřevěná usedlost, je pěknou ukázkou šumavské architektury. Leží v nadmořské výšce 928 m n.m. Osada Antýgl vznikla jako kralovácký dvorec a je připomínána již na přelomu 15. A 16 století. Dnešní podobu získala osada v 18stol. Od roku 1523 do roku 1818 zde byla v provozu sklárna na výrobu dutého skla a páteříků, korálků na výrobu růženců. Páteříky patřily mezi oblíbené obchodní zboží norimberských obchodníků, ti je dodávali až do Španělska. Sklárna měla jednu pec- ein Tiegel, z čehož vznikl název dvorce -Antýgl. Po uzavření hutě vznikl z roubeného objektu zájezdní hostinec, dnes slouží potřebám autokempu. Dvorec se skládá ze zděných i roubených stavení- chalupy, podružského domku, stodoly a kapličky. Zvonička s kapličkou jsou typické pro kralovácké dvorce.

Antýgl leží na pěší naučné stezce Povydří-Antýgl-Čeňkova pila, 7,5 km dlouhé po červené turistické značce.

 

Jezerní slať

Jezerní slať je rašeliniště vzdálené 3km od Kvildy, na území obce Kvilda v I. Zóně NP Šumava. Nachází se ve výšce 1057-1075 m n. m, jeho rozloha je 103,5 ha a maximální mocnost rašeliny sahá až do hloubky 7,6 m. V 19. a 20. století byla pravá část rašeliniště odvodněna a zčásti vytěžena. Těžba skončila roku 1933 vyhlášením rezervace. Jezerní slať je jedním z nejstudenějších míst v ČR. Svůj název získalo díky dnes již zarostlému jezírku. Rašeliniště je rozvodnicového typu, část je odvodňována Hamerským potokem do řeky Vydra a Kvildským potokem do řeky Vltava. Naleznete zde vzácné rostliny jako je bříza zakrslá, která dosahuje výšky do 50 cm, suchopýr pochvatý, kleč horská a mnoho dalších. Mezi místní živočichy patří tetřívek obecný, rys ostrovid, myšivka horská, zmije obecná, ještěrka živorodá, čečetka zimní a bramborníček hnědý.

Filipova Huť

Filipova huť je nejvýše položená osada Šumavy, leží v nadmořské výšce 1093 m. Své jméno získala po tehdejším majiteli prášilského panství Filipu Kinském. Filipova Huť vznikla jako osada kolem sklářské huti na duté sklo, kterou založili Franz Denk a Franz Weber roku 1785. Huť zanikla roku 1820. V roce 1800, po dokončení Vchynicko-tetovského kanálu, bylo v osadě postaveno 17 domků pro dřevorubce, další prosperita obce byla úzce spjata s dřevařstvím. Při sčítání lidu v roce 1930 žilo ve Filipově Huti 12 Čechů a 488 Němců. Po druhé světové válce byli němečtí občané vysídleni. V roce 1958 byla vyhlášena jako kulturní památka. Dodnes se zde zachoval zvýšený nájezd do stodoly.

Filipova huť je součástí cyklotrasy Horská Kvilda-Filipova huť- Březníky, která je 15,21 km dlouhá.

 

Poledník

Poledník neboli Polední hora je hora ležící na Kvildských pláních. Dosahuje výšky 1315 m n.m. V prudkých východních svazích Poledníku, které byly přemodelované ledovcovou činností, se nachází kar Prášilského jezera a bezvodý kar Stará jímka. Od konce 60. let 20. století sloužil Poledník k protivzdušné obraně státu, veřejnosti byl tedy nepřístupný. Roku 1989 byl Poledník i Prášilské jezero veřejnosti opět zpřístupněn. Roku 1997 byly zbourány všechny vojenské objekty, jediná zachovaná radarová věž se přestavěla na turistickou rozhlednu a byla otevřena v létě následujícího roku. Téhož roku se zařadila mezi nejnavštěvovanější místa Šumavy. Věž je 37 metrů vysoká a vede na ní 227 schodů. Je typická třemi půlkruhovými patry v horní polovině. Věž je otevřena od května do října. Je součástí turistické trasy Prášily - U Prášil - Prášilské jezero - Liščí díry - Předěl - Polední hora rozcestí - Polední hora vrchol 8,5km dlouhé.

Čertovo jezero

Čertovo jezero je druhé největší (z pěti) ledovcové jezero na české straně Šumavy. Rozkládá se na jihozápadním svahu Jezerní hory ve výšce 1030 m n.m. Má rozlohu 10,34 ha a největší hloubka dosahuje 36,7 m. Jezero je napájené dvěma potoky, přebytkovou vodu z něj odvádí Jezerní potok do povodí Dunaje. Čertovo jezero dostalo své jméno podle pověsti o čertu, který chtěl stáhnout nevinnou dívku do pekla. Ta mu prozřetelně přivázala na ocas velký těžký kámen, který táhnul čerta zpět do pekla. Během souboje s dívkou čert snahou se udržet na zemi vyryl do země kotlinu. Ta se časem zalila vodou. Čertovo jezero je jedno z nejhůře přístupných šumavských jezer, bezesporu ale patří k těm nejkrásnějším.

Čertovo jezero je součástí náročnější pěší turistické cesty Špičácké sedlo –Černé jezero- Čertovo jezero-Špičácké sedlo dlouhé 8,97km.

 

Strážný golf

40km od hraničního přechodu Strážný na německé straně naleznete golfové hřiště GOLFCLUB am Nationalpark Bayerischer Wald e.V. Nachází se v nádherném prostředí nejstaršího národního parku Německa, Národního parku Bavorský les. Okouzlí Vás nejen pohádkové výhledy do okolí, ale i 18 golfových jamek na rozloze 90ha. Golfové hřiště u národního parku je důkazem toho, že ochrana přírody a golf se nevylučují. Vznikly zde ochranné zóny pro zdejší flóru a faunu, které pozitivně ovlivnily podobu celého golfového hřiště. Také dráhy a jamky jsou zde pojmenovány podle divokých zvířat a ptáků, takže můžete odpálit na tzv. liščí dráze „Fuchsbahn“ a trefit se přímo do medvědí jamky „Bärloch“. Golfový klub klade velký důraz na pohodlí a vzájemnou soudržnost, proto zde nechybí ani pečlivě udržovaná a stylově zařízená restaurace.

Černé jezero

Černé jezero je největší ledovcové jezero Šumavy, zároveň i největší jezero České republiky. Leží ve výšce 1008 m n.m. pod severním svahem Jezerní hory v rezervaci Černé a Čertovo jezero vyhlášené již roku 1911. Rozloha jezera činí 39,8ha a největší hloubka dosahuje 40,6 m. Své jméno získalo díky černé barvě jezera, způsobené odrazem tmavých lesů, které jezero obklopují. Do jezera se vlévají dva přítoky. Voda odtéká Černým potokem do řeky Úhlavy do povodí Labe a Vltavy. V údolí řeky Úhlavy byla v letech 1929 až 1930 postavena naše první přečerpávací elektrárna. Její součástí jsou dvě Peltonovy turbíny a horizontální průtočná Kaplanova turbína. Po roce 1950 bylo jezero zahrnuto do pohraničního pásma a veřejnosti se stalo nepřístupné. V šedesátých letech bylo opět zpřístupněno pod dozorem pohraniční stráže. Černé jezero inspirovalo řadu českých umělců, jako byl Jan Neruda, Adolf Heyduk, Jaroslava Vrchlická a Antonín Dvořák.

Černé jezero je součástí náročnější pěší turistické cesty Špičácké sedlo –Černé jezero- Čertovo jezero- Špičácké sedlo dlouhé 8,97km. Dostanete se sem i po cyklistické trase 2055 ze Špičáckého sedla

 

Bučina

Bučina je zaniklá, nejvýše položená osada v Čechách. Ležela ve výšce 1162 m n. m na silnici mezi Kvildou a německým Finsterau. Svůj název získala překladem z německého názvu Buchwald, die Buche-buk, der Wald-les. Bučina byla založena jako dřevařská osada v druhé polovině 18. stol. První písemná zmínka pochází z roku 1790, kdy měla Bučina 13 osadníků. Roku 1890 dosáhla bučina svého nejvyššího počtu obyvatel- 466. V obci postupně vznikla obecná škola, spořitelna, celnice, finanční stráž, hotely a hostinec. Roku 1937 zde byla založena česká škola. Roku 1939 zde žilo 320 obyvatel z toho 29 Čechů. Odsunem Němců po druhé světové válce osada zanikla. Roku 1956 byla Bučina zničena. Zůstala zde pouze bývalá chata U Pešlů, kterou vybudoval koncem 30. let Klub turistů a kaple sv. Michala. Roku 2003 byla původní chata U Pešlů, z které zbyla pouze ruina, stržena a na jejím místě byl postaven téměř identický hotel. Bučina Vás překvapí nejen svým výhledem, kdy za jasného počasí spatříte Alpy. V roce 2008 zde byla vyhotovena Signální stěna, jako připomínka toho, jak vypadala skutečná železná opona na československé západní hranici.

Pramen Vltavy

Pramen Vltavy vytéká pod jihovýchodním svahem Černé hory ve výšce 1172m n. m. Od roku 1991 se nachází v I. Zóně Národního parku Šumava. Pramen Vltavy je uměle stažený na symbolické studánky. V roce 1923 zde byla vybudovaná chata Klubu československých turistů. Za druhé světové války tato chata sloužila jako zajatecký pracovní tábor. Při budování železné opony byla chata roku 1953 zbourána. V letech 1949-1989 se Pramen Vltavy nacházel v nepřístupném hraničním pásmu. U symbolického pramene Vltavy stojí socha od řezbáře Davida Fialy od roku 2004.

K pramenu se dostanete po turistické a cyklistické značce nebo po cyklotrase č. 1041.

 

Modrava

Obec Modrava je tvořena třemi původními osadami Modrava, Filipova Huť a Vchynice-Tetov. Leží v údolí ve výšce 980 m n.m. na soutoku Roklanského, Modravského a Filipohuťského potoka. Soutokem těchto potoků vzniká řeka Vydra. Do 17. století se oblast využívala pro rybolov a pastevectví. Roku 1757 na Modravě vznikla rybářská a lovecká osada. Velká změna nastává od roku 1799, kdy kníže Schwarzenberg kupuje Prášilské panství. Od té doby se na Modravě rozvíjí dřevařství. Roku 1801 byl dostavěn Vchynicko-Tetovský plavební kanál. Délka kanálu byla 14,4km, šířka dosahovala až 5 metrů a kanál byl z části zděný. Dodnes se dochovaly původní klenuté mosty a zbytky vyzdění. Roku 1827 zakoupil podnikatel Fr. Bienert starší pilu. Pila získala císařské privilegium pro výhradní výrobu ozvučného dřeva. V polovině 19.stol pracovalo na pile a v lese 50-100lidí. Po smrti Františka Bienerta mezi lety 1871-1880 pila zanikla a byla převezena do Stožce. Dodnes se zachovala část pily pro ukládání a sušení vyrobeného materiálu, která slouží jako rekreační zařízení a tvoří jednu z dominant obce. Roku 1924 postavil, dle návrhu arch. Bohuslava Fuchse, Klub českých turistů horskou chatu- Klostermannovu chatu. Klostermannova chata se dochovala dodnes a slouží jako ubytovací zařízení.

V blízkosti Modravy jsou 2 naučné stezky- Proměna horské smrčiny na Březníku a Vchynicko-Tetovský plavební kanál.

 

Archeopark Prášily

Archeopark Prášily leží ve stejnojmenné vesnici, ukazuje nám život našich předků Keltů z doby 6-1 století př. n.l.. Tato keltská vesnička je otevřena od května do října od 9-18hod. Archeopark Prášily vznikl rekonstrukcí skutečných nálezů. Naleznete zde největší rekonstrukci keltské vstupní brány ve střední Evropě. Její rozloha je 5x5m a je vytvořena dle nálezu z oppida Nevězíce. Mezi další části parku patří rekonstrukce pohanské svatyně o průměru 12 metrů, obytný srub, panský dům, keramická dílna a mnoho dalších. Na víkendy pro Vás Archeopark připravil předvádění řemesel jako je tkalcovství, kovářství, tavba železa a bronzu, výrobu keramiky, přípravu jídla a mnoho dalších.

Kašperk

Díky své poloze 886 m n.m. je Hrad Kašperk nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Hrad byl založen roku 1356 Karlem IV, na jehož počest nes název Karlsberg (Karlova hora), později se jeho jméno zkomolilo na dnešní Kašperk. Hrad měl původně 3 funkce- zajistit ostrahu hranic s Bavorskem, ochránit zlatonosnou oblast a zajistit bezpečnost na obchodní cestě Zlatá stezka. Díky systému dřevěných padacích mostů a příkopů měl Kašperk pověst nedobytného hradu. Válečná střetnutí se mu však vyhnula a ani se jej nikdo nepokusil dobýt. Hrad neměl stálého majitele, byl pronajímán zástavním držitelům i s celým kašperským panstvím, hradní pán nesl také titul poprávce. Prvním zástavním držitelem hradu byl druhý pražský arcibiskup a první český kardinál Jan Očko z Vlašimi, dále pak rod Zmrzlíků ze Svojšína a Orlíka. Ve druhé polovině 15. Století přešel Kašperk do držení rodu Šternberků, v polovině 16. století byl hradním pánem tajemník krále Ferdinanda I. Jiří z Lokšan. Ke konci 16 století ztrácel hrad svůj význam a chátral. Roku 1616 odkoupilo Kašperk nedaleké město Kašperské Hory, které vlastní hrad do dnes. Město nemělo peníze na obnovu zámku. Rekonstrukce proběhla až ve 20 století a hrad byl veřejnosti zpřístupněn v 90. letech. Mezi zdejší obyvatele patří tajemná žena Swizy, bludný rytíř a velký černý pes s ohnivýma očima.

Kašperk učaroval filmové tvůrce, kteří zde natočili pohádku Anděl Páně a některé scény k filmu Rafťáci.

 

Mitterfirmiansreut

Mitterfirmiansreut je malá vesnička vzdálená od Kvildy 35km. Leží na úpatí lyžařského skiareálu. V nadmořské výšce 850 - 1139 m naleznete téměř 6km sjezdových tratí, černou sjezdovku splňující parametr FIS, kvalitní červenou sjezdovku, dětský cirkus s 200m dlouhým pojízdným kobercem a mnoho dalších sjezdovek. Většina sjezdovek je uměle zasněžovaná. K dispozici jsou Vám půjčovny lyží, lyžařské servisy, lyžařské školy s česky mluvícími lektory, restaurace a rychlé občerstvení. 20km od lyžařského areálu je postavena unikátní 44m vysoká spirálovitá rozhledna “Stezka v korunách stromů“ se stezkou vedoucí korunami stromů 25metrů nad zemí. Stezka je otevřena celoročně.

Lindberg

Obec Lindberg leží mezi kopci Národního parku Bavorský les. Horské pastviny, bažiny a území pralesa dělá toto místo jedním z neoblíbenějších prázdninových cílů. Ze zastřešené vyhlídkové kabiny můžete pozorovat krmení jelení a srnčí zvěře. Milovníci golfu mohou navštívit 18ti jamkové hřiště Oberzwieselau, obklopeného prastarými listnatými stromy, šumícími potoky a klidnými rybníky. V zimě zde naleznete rozsáhlou běžkařskou síť. V Selském muzeu ze 16. století naleznete názornou ukázku života lesních sedláků. Za návštěvu stojí kostel u Ludwigsthalu. Je to jediný secesní kostel v Bavorsku s kompletně vymalovaným interiérem. Nedaleko Lindbergu leží hora Velký Javor, nazývaný též "králem Bavorského lesa". Se svými 1456 m je nejvyšší horou Bavorsko-Českého hraničního Pohoří. Necelý kilometr od Lindbergu naleznete sklárnu Rotwaldglashütte.

Kniha hostů

 

Vážení hosté,

děkujeme, že jste si pro Vaši dovolenou vybrali právě náš hotel Šumava Inn. Snažíme se vytvořit příjemné, přátelské a pohodlné prostředí, do kterého se budete rádi vracet.

Největším poděkováním za naši snahu je Vaše pozitivní hodnocení. Vaše kritika nám pomůže vylepšit nedostatky, řekne nám Vaše přání a přivede nás na nové nápady.

Vaše komentáře nám můžete vkládat přímo do knihy hostů nebo na náš email.

Těšíme se na Vaše hodnocení

Tým hotelu Šumava Inn

Věra Fojtíková
9.4. 2018

Velmi příjemné ubytování, skvělá večeře i snídaně. Naprostá spokojenost. Děkujeme za příjemný pobyt.

Milan Flaška
9.1. 2018

Velmi příjemné ubytování, skvělé snídaně, vstřícný personái a úžasná lokalita v srdci Šumavy. Naprostá spokojenost. Už se těšíme na další pobyt.

Martin Schäfer
16.8. 2017

Meine Freundin und ich nächtigten bei unserer 4-Tages Fahrrad-Runde durch den Bayrischen und Böhmischen Wald im Sumava Inn und ich muss sagen, dass es das mit Abstand originellste Hotel war.
Wir haben uns im gemütlichen Zimmer nach einer anstrengenden Radetappe sehr wohl gefühlt, das Essen am Abend war prima und das Frühstück am nächsten Morgen sehr reichhaltig.

Das ganze Hotel wirkt sehr gemütlich und authentisch und nicht so aalglatt wie viele deutsche Hotels auf der anderen Seite.

Für uns beide war es das erste Mal überhaupt, dass wir in Tschechien zu Gast waren, und es war mit Sicherheit nicht das letzte Mal.

Als kleiner Bub war ich mit meinen Eltern drei Mal im Urlaub im Bayerischen Wald, damals galt die tschechische Grenze nach der innerdeutschen als der zweite "eiserne Vorhang". Wie schön es doch ist, dass man heute bei Freunden zu Gast ist und das ein einer einmalig schönen Gegend.

Mockrát děkuji!

Martin Schäfer

Alan a Blanka Menclovi
29.6. 2016

Děkujeme za skvělý servis na profesionální úrovni a za skvělou kuchyni.

Pavla Kučerová
12.8. 2015

Absolvovala jsem pobyt v tomto hotelu ve čtyřčlenném dámském složení(+ pes:-)) od 2.8. do 5.8.
Musím vyjádřit naprostou spokojenost jak s ubytováním, tak i s ostatními službami.
Naprosto famozní byly gastronomické zážitky v tomto hotelu, které se nedají popsat slovy-to se musí vidět a hlavně ochutnat! Takže velká pochvala pro kuchaře.
Přístup veškerého personálu byl bez chybičky, přesto bych ráda pochválila jmenovitě slečnu Janku, jejíž přístup je nadstandartní.
Jediné, čeho jsme opravdu litovaly bylo to, že náš pobyt byl tak krátký.
Určitě se do těchto míst vrátíme, jakmile to bude možné a hlavně do tohoto hotelu.
Vřele doporučuji Pavla Kučerová, Ústí nad Labem

Johannes Schnurr
9.7. 2015

Ein Hotel ,das mal anders eingerichtet ist ,das hat mir sehr gut gefallen. Das Zimmer das ich hatte mit Balkon, war schon fast eine Wohnung,alles sauber und toll eingerichtet. Im Bad, mit Badewanne, glänzte alles. Das Essen war auch sehr gut und die Speisen waren auch toll dekoriert auf dem Teller. Das Personal war sehr freundlich. Dieses Hotel werde ich auf jeden Fall bei meinen Freunden weiter empfehlen . Es hat mich sehr gefreut bei ihnen Gast zu sein , sollte ich mal wieder in der nähe ein Zimmer suchen , dann hier.
Viele Grüße Johannes

Karel Svoboda
20.4. 2015

Vážený pane Veselý,

Po mém náhodném a neplánovaném pobytu v hotelu Šumava Inn, bych vám nyní rád podal reference na váš personál a prostředí...
Dne 15.4.2015 jsme s kolegou byli na moto výletě na Šumavě a cca kolem 19.00 jsme zjistili, že bychom někde rádi přespali a na internetu ve vyhledávači se objevilo několik možností. Volba padla na váš hotel. Zavolal jsem na uvedené číslo s otázkou možnosti se navečeřet a na druhé straně se ozval velmi příjemný hlas jisté paní /slečna Janka/ která mi oznámila, že sice mají pouze do 20.00 a kuchyně také, ale pokud to zvládneme do té doby přijet, tak se o nás postarají. Vzal jsem tuto informaci jako příjemné zjištění a vydali jsme se z Českých Budějovic směrem na Kvildu.
Přijeli jsme a právě odbíjela 20tá hodina a slečna Janka se nás okamžitě ujala, dala nám klíče od pokoje a pozvala nás do restaurace, kde čekal šéfkuchař. Nebudu se dlouze rozepisovat co jsme zažívali od první minuty na vašem nádherné hotelu, velmi příjemná obsluha, servis...čistota pokoje, restaurace a přilehlých prostor... co bych však chtěl zejména pochválit je naprosto fantastická gastronomie, liškové ragú a řepová polévka, tyto a zcela jistě i ostatní pokrmy jsou symfonií pro chuťové pohárky a navíc od člověka, který nejen že je loajální vůči svému zaměstnavateli, ale má obrovské srdce a opravdu umí. Ráno jsme se probudili do rozzářeného okolí a na snídani nás opět velmi mile překvapil pán, který nás obsluhoval a osobně se s námi venku rozloučil.
Jsem s kolegou opravdu potěšen, že existuje zase jedno nádherné místo, které pro mě a pro mojí rodinu a přátele bude přidáno na pomyslnou mapu TOP kvalitních služeb na světě!!! Také poměrně často cestuji po celém světě a mohu vám říci, že není mnoho míst s takovou úrovní jakou má váš krásný a pohodový hotel Šumava Inn.
Jsem velmi rád, že mě osud poslal k vám a mnohokráte vám děkuji za vaší snahu a za energii všech lidí, kteří s vámi spolupracují.

Vážím si lidí jako jste vy a váš personál s úctou k vašemu nádhernému poslání a ještě jednou velké díky slečně Jance a šéfkuchaři :-)))

Michal
14.2. 2015

Jsme velmi častými návštěvníky této překrásné lokality. Vyzkoušeli jsme několik různých ubytování ať už na Modravě, Srní, Kvildě nebo Horské Kvildě. . Jednoho dne před několika lety jsme zavítali do Šumava Inn a od té doby je vždy naše první volba. Útulné pokoje, bezchybná snídaně...cítíme se jako doma. Vždy k dispozici perfektní personál.

Moeller, Stefan
1.1. 2015

Wir waren das dritte Mal zu Gast. Jedes Mal ein sehr schönes und entspannendes Erlebnis. Auch die Zimmer sind sehr geschmackvoll eingerichtet, sauber und warm.
Wir haben das Hotel nun an Freunde weiterempfohlen. Nach ihrem ersten Besuch wollen sie ebenfalls wiederkommen!

Wir freuen uns auf den nächsten Besuch!

Eva Šulcová
25.11. 2014

Dobrý den,
děkujeme za příjemný pobyt. Tento hotel jsme navštívili již vícekrát i s pejskem a vždy jsme byli spokojeni, také jsme byli velmi mile překvapeni ochotou personálu, kvalitou ubytování a výborným jídlem. V r. 2015 se určitě na Vás přijedeme podívat zase!!!

Bohuslava Nováková
11.11. 2014

Byli jsme u Vás několikrát s manželem a naším psíkem a vždy jsme byli spokojeni Vřele každému doporučuji pobyt u Vás.

Uwe Fischer
25.10. 2014

Tolles Hotel mit sehr guten Service. Ideale Lage für Wanderungen. Wir waren sehr zufrieden. U

Pavel Široký
23.10. 2014

Příjemné prostředí hotelu, příjemná obsluha a poskytovaný servis je inspirativní základnou pro mé fotoprocházky Šumavou :).
Viz.: http://pavelds.zonerama.com/Album/306341

Petra Stromová
13.10. 2014

V holeli sme síce neboli ubytovaní, ale chodili sme sa najesť do reštaurácie. Veľmi pozitívne hodnotíme, že sme si koli našej špeciálnej diéte mohli vybrat jedlo iba z príloh, jedlo bolo delikátne, porcie obrovské, personál skvelý, milý a i napriek tomu velmi profesionálny. Radi sa opäť vrátime.

Karel, Tomas,Verca
30.9. 2014

Perfektni podnik! Jezdime na Kvildu 2x rocne, ubytovani zde nejsme, ale chodime sem vecer na jidlo a posezeni. Prijemna obsluha, vyborna kuchyne, neni co vytknout, muzeme jen doporucit!

Erwin Jahn
29.9. 2014

Waren als Wanderer Ende September nur für eine Nacht. Meiner Frau und mir hat es sehr gut gefallen. Super Küche und freundliches Personal. Wir kommen gerne mal wieder.

Novákovi Praha
15.9. 2014

Super! Super ubytování, jídlo, čistota, jednání personálu. Co dodat? Rádi se vrátíme.

Lucie a Josef Štráfeldovi České Budějovice
11.9. 2014

Děkujeme vašemu hotelu Šumava Inn za příjemné ubytování, výbornou kuchyni, milou obsluhu a především útulný interiér, který nás uchvátil jako zatím nikde jinde! Jen tak dále, služby vašeho typu jsou třeba.
Děkujeme!

Štěpánka a Luděk
3.9. 2014

S pobytem a laskavým personálem jsme byli moc spokojeni. Rádi se opět někdy v budoucnu na Kvildu vrátíme.

Jitka a Hana
29.8. 2014

Děkujeme za nádherný pobyt se skvělými lidmi. Obsluha a vůbec vše bylo na jedničku. Přijedeme znova a rádi. Jste skvělí i počasí jste nám zařídili :-)

Irena a Vladislav z Rokycan
4.8. 2014

V hotelu jsme byli ubytováni začátkem srpna 2014. Musíme uznat, že je skutečně vkusně zařízen a má svoji duši, která vás zajisté osloví. Obsluha je také velice příjemná (obzvláště stále usměvavá a vstřícná slečna Janka). Také kuchyně určitě nepokulhává za ostatním a myslím, že po delším pobytu bychom měli problém se sháněním o pár čísel většího oblečení :-). I tak nás ale na pobytu mrzí pár maličkostí, které lehce zdvihají ze židle. Kupříkladu při ubytování této cenové kategorie bychom předpokládali, že parkování na nehlídaném plácku vedle hotelu nebude extra zpoplatněno a že v rámci pobytu bude zahrnut wellness byť třeba jen jednu hodinu v ceně.
Jinak vřele doporučujeme a děkujeme. Ahoj

Lenka a Vladimír Hulíkovi
25.5. 2014

Moc děkujeme všem, kteří se o nás starali (od 17. do 24. 05. 2014):
paní recepční, že nás se vším seznámila a poradila kam na výlety,
kuchařům, kteří nám připravovali výborná jídla (pastva pro oči i chuťové pohárky),
velmi milé, sympatické a rychlé obsluze v restauraci
a též paní uklízečce.

Leona Dolejšová
25.5. 2014

Byla jsem v tomto hotelu se dvěma dětmi v r. 2013 a letošní prázdniny se tam chystáme opakovaně.Pobytu nelze nic vytknout, naprostá spokojenost.Ochotný personál, kultivované jednání,chutné a bohaté snídaně,volný přístup do bazénu,sauny a páry během pobytu,možnost nákupu v této malé obci, nádherné prostředí....

Veronika Voláková
30.8. 2013

Tento hotel jsme navštívili v letošním roce v dubnu. Byli jsme velmi mile překvapeni ochotou personálu, kvalitou ubytování a výborným jídlem. Tomuto hotelu není co vytknout. Ostatní ubytovací zařízení v ČR by se mohli inspirovat :-).
Děkujeme

Michal Sochor
30.7. 2013

Dobrý den,
děkujeme za příjemný pobyt, dnes je těžké vybrat něco pro rodinu s malými dětmi, ale tady to byla paráda, dobrá kuchyně, dobrá plzeň a velice příjemný personál, kterému nejsou pobíhající děti nebo pes na obtíž, jako jinde. Poprvé za posledních pár let mohu říci, že se nějaký český hotel či penzion dá srovnávat s těmi na dachsteinu v Rakousku, kam také rádi jezdíme, a v něčem je i převyšuje
Děkujeme - rodina Sochorova - Hradec Králové

Tamajovi
1.7. 2013

Moc děkujeme – všechno bylo perfektní, jídlo, ubytování, velice ochotný a vstřícný personál!
Tamajovi

Doričák
22.6. 2013

Znovu jsme navštívili Kvildu, po 35 letech.
Je to nepoznání krásné
Děkuji
Doričák

Jana a Tomáš
19.5. 2013

Bylo to tu moc pěkné!!
Vrátíme se (:
Jana a Tomáš

Rodina Pěkných
10.4. 2013

Strávili jsme zde 10 krásných dní, hotel a obsluha super. Přijedeme ještě v červnu letos.
Rodina Pěkných a Sárinka

Trojanowiczovi
16.2. 2013

Děkujeme za krásně prožitý týden.
Hotel nádherný, obsluha perfektní. Přejeme mnoho spokojených hostů a úspěchů v dalších letech. Vrátíme se rádi zpět.
Jitka a Martin Trojanowiczovi

Familie Töpfer
3.2. 2013

Auch in diesem Jahr was es hier wieder sehr gut, vor allem die Nettigkeit und liebevolle Bewirtung des Personals.
Danke Familie Töpfer

Sydney +Praha
19.1. 2013

Mnohokrát děkujeme za pobyt v příjemném prostředí se skvělým servisem
Sydney +Praha

Míškovi
24.1. 2012

Vážený pane Veselý,
Děkujeme za krásný zážitek ve Vašem krásném hotelu plného krásných dekorací. Zařízení neopakovatelné, jen tak něco se v Čechách nevidí.
Manželé Míškovi, Třeboň

vložit příspěvek

Členský klub

Vy oceňujete naše služby, my oceňujeme Vaši věrnost!

Sbírejte body v hotelu Šumava Inn a penzionu Hattrick a získejte slevu na jeden z Vašich dalších pobytů.

Staňte se členem Klubu již při Vaší přímé rezervaci a vyzvedněte si svoji klubovou kartou na recepci při příjezdu.

 

Registrovat se můžete zde.

info,sumavainn,cz,registrujte se zde

Kontakty

Hotel Šumava Inn

Kvilda 26, 384 93
tel.: +420 388 402 511, 777 671 600
GPS: 49°1´4.84"N, 13°34´47.455"E

Je nutné se ubytovat do 20 hodin. V případě pozdějšího příjezdu volejte v den příjezdu na 388 402 511, 777 671 600.

Rezervace ubytování

e-mail: info,sumavainn,cz 

telefon: 777 671 056 (Po-Pá 9:00-16:00)

Restaurace + Wellness

tel.: +420 777 671 600

Otevírací doba dle sezóny.

 

Provozovatel

Šumava INN Service s.r.o.
U Prefy 793/16, 182 00, Praha 8

IČO: 24774391

DIČ: CZ24774391

Spisová zn. C 173219 vedená u Městského soudu v Praze

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technických výpadků pak nejpozději do 48 hodin.

zvětšit mapu